Pórobetónové systémy | ASAS Stavebné centrum u Mareka

Pórobetónové systémy

Pórobetón TERMALICA, PORFIX, YTONG XELLA

Pórobetón a tvárnice z pórobetónu patrí medzi novší stavebný materiál. Vyrába sa z kremičitého piesku, vápna a cementu. Medzi hlavných výrobcov patrí Ytong, Porfix a Termalica. Všetci výrobcovia vyrábajú pórobetónové tvárnice bielej farby. Najväčšou výhodou pórobetónových tvárnic je ich ľahká opracovateľnosť, taktiež nižšia hmotnosť a ľahšie rezanie. Výborná tepelnoizolačná schopnosť pórobetónu je ďalšia vlastnosť vďaka čomu sa teší čoraz väčšej obľube.

Pórobetónový konštrukčný systém sa vyznačuje skĺbením pevnostných a tepelnotechnických vlastností s požiadavkami na ekologickú výstavbu všetkých druhov stavieb. Pórobetónový systém umožňuje úsporu nákladov na výstavbu nielen pri realizácii, ale aj počas úžívania stavebného diela. Na našej prevádzke stavebnín v Bardejove máme skladom pórobetón od všetkých troch výrobcov.

Termalica (Bruk Bet)

Piesok, vápno a voda to sú tri základné suroviny na výrobu pórobetónu Termalica. Vďaka tomu majú tvárnice príznačnú bielu farbu. Pórobetónové tvárnice poľského výrobcu Termalica sú vyrobené z kvalitného pórobetónu s vysokou triedou presnosti a odchýlkami maximálne 1,5mm v dĺžke a šírke a 1mm na výšku. Vďaka presným rozmerom sa Termalica lepí len na vodorovných spojoch tenkovrstvovou murovacou maltou. Pórobetónové tvárnice Termalica sa vyznačujú dokonalými tepelnoizolačnými vlastnosťami. Komplexný systém prvkov skladá sa z pórobetónových blokov na obvodové steny alebo priečky, prekladov a vencových tvárnic. Bloky sú dostupne v rôznych triedach pevnosti.

PORFIX

Biely pieskový pórobetón má vynikajúce technické parametre a taktiež ich prémiové produkty s vynikajúcimi izolačnými schopnosťami sú vhodné pre výstavby nízkoenergetických a pasívnych domov bez dodatočného zateplenia. V bohatej ponuke systému PORFIX nájdeme obvodové pórobetónové tvárnice, priečkovky no aj preklady a montované stropy. Biely pórobetón od výrobcu PORFIX je vhodný na výstavbu nového domu alebo rekonštrukciu, či vybudovanie garáže. Je ľahký, vyznačuje sa výbornou opracovateľnosťou vďaka čomu sa dá použiť pri náročnejších detailoch.

YTONG XELLA

Pórobetónové konštrukcie Ytong tvoria kompletný stavebný systém pre hrubú stavbu všetkých druhov stavieb od rodinných domov, cez polyfunkčné budovy, výrobné haly a skladové priestory. Pórobetónové konštrukcie z Ytongu umožňujú vysoký štandard teplotechnických vlastností budov. Na tento účel sú v sortimente tvárnice pre obvodové murivo v rôznych pevnostných druhov až po tvárnice so zvýšenou pevnosťou a tvárnice so zvýšeným tepelným odporom s označením Lambda do hrúbky muriva 450 mm a Theta do hrúbky muriva 500 mm. Systém je doplnený tepelnoizolačným materiálom Multipor, ktorý je vhodný pre zateplenie fasád. Kompletný konštrukčný systém je vytvorený z priečkových murovacích tvárnic a doplnkov, ako sú preklady a prekladové trámce, stropné a strešné dielce a schodiská.

Naši dodávatelia:
Xella Slovensko, s.r.o.
Xella Slovensko, s.r.o.
PORFIX – pórobetón, a.s.
PORFIX – pórobetón, a.s.
Vyberte si z našej ponuky
Stavba
Strecha
Fasáda
Dlažby, betónové ploty
Náradie
Komínové systémy
Farby a laky
Sadrokartónové systémy
Tepelné izolácie
Stavebná chémia
Doplnkový sortiment
Kamenné koberce

Otváracie hodiny
Stavebniny Bardejov

Stavebné centrum u Mareka
POLBARD, s.r.o.
Priemyselná 1439
085 01 Bardejov

IČO: 36 470 252
DIČ: 2020027867
IČ DPH: SK2020027867