Tepelné izolácie | ASAS Stavebné centrum u Mareka

Tepelné izolácie

Izolanty z minerálnych sklenených vlákien
Izolanty vyrobené na báze čadičových vlákien
Polystyrén

Tepelná izolácia je dôležitou súčasťou stavby, ktorá zabezpečuje úsporu energie a zvyšuje komfort obyvateľov. Tepelná izolácia sa používa na stenách, strechách, podlahách a všetkých miestach, kde môže unikať teplo. Výber správnej tepelnej izolácie závisí od typu stavby, klimatických podmienok a požiadaviek na tepelnú pohodu.

Existuje mnoho druhov tepelných izolácií, ktoré sa líšia svojimi vlastnosťami, zložením a použitím. Medzi najbežnejšie materiály patrí minerálna vlna, polystyrén, penové sklo, poliuretán, celulózová izolácia a iné.

Minerálna vlna je veľmi obľúbená vďaka svojej vysokorýchlostnej odolnosti voči tepelnému rozkladu, horľavosti a schopnosti odolávať plesniam a hmyzu. Polystyrén je ďalší materiál, ktorý sa používa pre tepelnú izoláciu a je známy svojou vysokou odolnosťou voči vlhkosti a nízkou cenou. Penové sklo sa vyznačuje vysokou schopnosťou zadržiavať teplo a odolnosťou voči vlhkosti, ale je menej bežné kvôli vyššej cene.

Poliuretán a celulózová izolácia sa tiež používajú pre tepelnú izoláciu. Poliuretán sa vyznačuje vysokou odolnosťou voči vlhkosti, horľavosti a vynikajúcou schopnosťou zadržiavať teplo, ale je drahší ako iné materiály. Celulózová izolácia sa získava z recyklovaných novín a iných papierových materiálov, čo ju robí ekologickou a cenovo dostupnou voľbou.

Pri výbere tepelnej izolácie je dôležité brať do úvahy nielen jej tepelnoizolačné vlastnosti, ale aj jej schopnosť odolávať vlhkosti, horľavosti a iným vplyvom prostredia. Správna tepelná izolácia môže výrazne znížiť náklady na kúrenie a zlepšiť tepelný komfort v dome, čím zvyšuje kvalitu života obyvateľov.

Dodávatelia: POLYFORM, Isover, Knauf Insulation, IZO4, Bitumat

    

 

 

Vyberte si z našej ponuky
Stavba
Strecha
Fasáda
Dlažby, betónové ploty
Náradie
Komínové systémy
Farby a laky
Sadrokartónové systémy
Tepelné izolácie
Stavebná chémia
Doplnkový sortiment
Kamenné koberce

Otváracie hodiny
Stavebniny Bardejov

Stavebné centrum u Mareka
POLBARD, s.r.o.
Priemyselná 1439
085 01 Bardejov

IČO: 36 470 252
DIČ: 2020027867
IČ DPH: SK2020027867